ak by si sa pýtal, kde je toto dievča...

proste odišlo, ako vždy.

Temný dom – triler, z ktorého mrazí

Temný dom – triler, z ktorého mrazí

Psychologický triler o temných tajomstvách idylického páriku, ktoré vyplávajú na povrch po nečakanej samovražde manžela. Zničená manželka sa snaží pochopiť, prečo sa jej manžel odhodlal k takému radikálnemu riešeniu a pri pátraní po dôvodoch postupne odhaľuje šokujúce tajomstvá ukryté v dome pri jazere, ktorý dovtedy spolu obývali.

Zhodli sme sa s kamarátkou, že tento horor je najlepší, aký sme za poslednú dobu videli. A pritom ‚horor‘ ani nie je primárna kategória, pod ktorou by ste ho našli. Už v minulosti sa mi však stalo, že psychologické filmy ma vystrašili viac ako tie, ktoré majú vydesiť diváka za prvoradý cieľ.

Temný dom má už na začiatku pochmúrnu atmosféru a človek rýchlo pochopí, ako to na neho bude celé pôsobiť. Keď však začnú strašidelné momenty, vystrelí ťa zo sedačky. Hlavne jeden mi utkvel v pamäti – ten jeden, ktorý som vôbec nečakala.

Myšlienka filmu je tiež pôsobivá. Páči sa mi, ako sa z časti zaoberá tým, čo nás všetkých zaujíma. Tým čo nastane po smrti. Možnosť, ktorú Temný dom odhaľuje, je dosť neveselá, no predsa fascinujúca. Nechcem prezrádzať viac, no tu je citát, ktorý bude dávať zmysel, keď film dopozeráte.

Mel: There’s nothing.

Beth: I know.

Tieňová postavička chlapa, objavujúca sa vo filme je trochu smiešna, ostatné veci sú však znepokojujúce. Budú sa ti páčiť. Za zmienku stojí aj skvelá hudba.

HOROR / TRILER

Pridaj komentár