ak by si sa pýtal, kde je toto dievča...

proste odišlo, ako vždy.

Polnočné slnko – Bella očami upíra

Polnočné slnko – Bella očami upíra

Príbeh o tom, ako sa mladé dievča zamiluje do niekoho, kto nie je človek, už všetci poznáme. Tento je podobný, no predsa iný. Tentokrát narazíme na neľudskú bytosť prežívajúcu ľudské emócie. Tentokrát sa zamiluje upír a jeho pocity ho poriadne prevalcujú.

Twilight sága – ľudia na ňu majú kontroverzné pohľady, mňa však sprevádzala celým detstvom a ťažko by som pre ňu našla zlého slova. Netušila som, že autorka plánuje niečo takéto – napísať prvý diel z Edwardovho pohľadu. Teraz by som si želala, aby rovnakú vec spravila aj so zvyšnými knihami.

Previedla ma detailmi, na ktoré som si už nespomínala. Edwardova minulosť bola načrtnutá, tu je však rozobratá výraznejšie. Pochopíš odkiaľ pochádza a bližšie spoznáš rodinu, do ktorej ho Carlisle priviedol.

Mohol by som zabiť všetky pavúky u nej doma, zbaviť tŕňov všetky ruže, ktorých sa kedy dotkne, zastaviť každé auto, čo prekračuje rýchlosť v okruhu dvoch kilometrov od nej, ale nemohol som nijako zmeniť to, čím som bol ja.

Edward bol pohltený tým čo k Belle cítil. Jeho myšlienkové pochody mi pripomínali Jacoba a jeho prípútanie sa. Stephenie odhalila, aký bol zraniteľný, odhalila množstvo vecí, ktorých sa bál. Všetci poznáme strach z toho, či naše city budú opätované – zdanlivo dokonalý chlapec ho mal tiež.

„A tak sa lev zaľúbil do jahniatka.“

„Aké hlúpe jahniatko.“

„Aký zvrhlý, masochistický lev.“

A teraz aspoň jedno lákadlo pre príslušníkov mužského pohlavia (ak takí vôbec tento článok otvorili): jazda v Porsche, keď sa Cullenovci snažili dostihnúť Bellu, je opísaná tak napínavo, že vám v hlave vytvorí živé obrazy. Skoro ako keby ste sa pozerali na Rýchlo a zbesilo.

Zabijem ju.

„Edward?“ zašepkala.

„Je tu, Bella,“ tíšila ju Alice.

Je tu a ide ťa zabiť.

Polnočné slnko by si mal prečítať každý, kto vyrástol na Twilight knihách. Citlivo a napínavo dotvorí príbeh, ktorý si podvedome pamätáš.

Pridaj komentár