ak by si sa pýtal, kde je toto dievča...

proste odišlo, ako vždy.

Pád – akrofobici, ruky preč!

Pád – akrofobici, ruky preč!

Pre najlepšie kamarátky Becky a Hunter je život o prekonávaní strachu. Ale potom, čo vylezú do výšky 610 metrov na vrchol opustenej rádiovej veže, ocitnú sa v bezvýchodiskovej situácii a nemajú ako zostúpiť dole. Skúsené horolezkyne sú podrobené ťažkej skúške, keď bojujú o prežitie s prírodnými živlami, nedostatkom zásob a závratnými výškami.

Až pri Páde som si uvedomila, ako mám rada tieto survival filmy. 127 hodín, Kým prišla búrka – všetky sú o tom, ako človek v snahe prežiť siaha na hranice (a možno až za ne) svojich schopností. S filmom Kým prišla búrka ľahko nájdeš ešte jeden spoločný a veľmi zaujímavý prvok.

Vo svojich recenziách často píšem o napätí vo filmoch, ktoré si vyberám – víťazom tejto kategórie sa odteraz stávajú Becky a Hunter.

Začiatok filmu je možno trochu „jednoduchší“, ale ako náhle dievčatá začnú liezť, čaká ťa minimálne hodina strachovania sa o ne. Dokonca som vďaka istým okrídleným tvorom, ktoré okolo veže poletujú, mala nočnú moru, čo sa mi nestáva ani pri hororoch.

Tak čo, vyliezol by si tam?

triler

Pridaj komentár