Pád – akrofobici, ruky preč!

Pád – akrofobici, ruky preč!

Pre najlepšie kamarátky Becky a Hunter je život o prekonávaní strachu. Ale potom, čo vylezú do výšky 610 metrov na vrchol opustenej rádiovej veže, ocitnú sa v bezvýchodiskovej situácii a nemajú ako zostúpiť dole. Skúsené horolezkyne sú podrobené ťažkej skúške, keď bojujú o prežitie s prírodnými živlami, nedostatkom zásob a závratnými výškami.

Až pri Páde som si uvedomila, ako mám rada tieto survival filmy. 127 hodín, Kým prišla búrka – všetky sú o tom, ako človek v snahe prežiť siaha na hranice (a možno až za ne) svojich schopností. S filmom Kým prišla búrka ľahko nájdeš ešte jeden spoločný a veľmi zaujímavý prvok.

Vo svojich recenziách často píšem o napätí vo filmoch, ktoré si vyberám – víťazom tejto kategórie sa odteraz stávajú Becky a Hunter.

Začiatok filmu je možno trochu „jednoduchší“, ale ako náhle dievčatá začnú liezť, čaká ťa minimálne hodina strachovania sa o ne. Dokonca som vďaka istým okrídleným tvorom, ktoré okolo veže poletujú, mala nočnú moru, čo sa mi nestáva ani pri hororoch.

Tak čo, vyliezol by si tam?

triler

Komentovať

Tvoj mail nebude zverejnený.