ak by si sa pýtal, kde je toto dievča...

proste odišlo, ako vždy.

Keď sa vás alernatívna medicína snaží zabiť :) a nielen ona

Keď sa vás alernatívna medicína snaží zabiť :) a nielen ona

Viete čo je vhodné na otvorenú ranu z vnútornej strany úst? Nie?

Ani ja, no dnes už viem čo určite nie je.

Vráťme sa ale späť v čase… aká rana? Čo si robil? Si mimo? Isto si sa hrabal skalpelom zase v ústach a pošmyklo sa ti. No dajme tomu, že skoro pravda. Nie, robím si srandu, pobil som sa a šiel som do toho až moc po hlave. Prišiel som o kus svojho zúbku, ten kus je nezvestný. Štvrtok… to bol ten osudný deň, ale viete ako sa hovorí.

Ak si sa nebil, nie si Slovák.

Napriek tomu, že som prehral, sa aspoň teda konečne môžem označiť za Slováka. No už si nebudem začínať. Skóre: 1:0 pre chodník. Chodníky majú nad ľuďmi očividne prevahu.

Robte si poznámku:

  • nikdy sa nepobiť s chodníkom, betónom alebo stenou

Ale keď… bol to nespravodlivý súboj, viete… boli traja. Tím v zostave ľad, gravitácia a chodník sa nemazná a nespravil tak ani so mnou. Môžem vám povedať, ešte nikdy som taký pád nezažil. Milisekundy po ňom som bol presvedčený, že som si dolámal pár kostí v tvári. Odplazil som sa pomaly na zástavku a len som sedel, bolo mi na zvracanie a nepridalo tomu ani preskúmanie úst. Jazyk totiž objavil ranu, môj očný zub, ktorý kúsok vyčnieva sa pádu tak zľakol až si vytvoril úkryt z vnútornej strany kože. Úkryt? Chcel som povedať jaskyňu. Keby sa tam nahrnú archeológovia, nepochybujem, že by tam našli aj nástenné maľby našich predkov. No predýchal som to a za hodinu a pol som sa vrátil späť domov, len aby som si konečne zmyl krv z tváre. Všetko v poriadku.

Ešte rovnaký večer [noc] sa mi ale zasiahnutá polovica tváre zväčšila ako keby som strčil hlavu do úlu ku včelám, neprikladal som tomu nejakú dôležitosť, šlo to dovtedy predsa až moc hladko. Najbližšie dni ma teda sprevádzal postupne miznúci opuch, nemožnosť jesť, modré [čierne] koleno a bolesť každého druhého svalu na tele.

Dnes ráno to bolo celkom v norme až kým som neprišiel na to o čom je tento článok. Kto ma pozná, vie, že sa nerád liečim… z čohokoľvek. Dám si doma paralen a vyležím to, za pár dní som fit. Nechodím ku doktorom. Kolegyňa mi dnes odporučila zaručene funkčný, trošku alternatívny spôsob liečby na rany. Áno, určite je super, keď máte ranu niekde na tele. Alebo na ranu po piercingu. No nikdy, ale prosím vás… naozaj nikdy si nedávajte do úst Tea Tree Oil. Na jej radu som si to potrel a nechal pôsobiť… začalo mi to puchnúť. Od štvrtku to takéto obrovské nebolo, pri rozprávaní šušlem, pretože moje ústa sa stali nepoužiteľnými. No to asi spôsobila len alergická reakcia, ktorá sa objavuje tak pri 5% osôb. Túto informáciu som si prečítal cestou domov v aute. Chcel som zmenšiť opuch ale získal som ho ešte viac <3 a to čo? To sa oplatí!

No to nie je zrovna to najhoršie čo som zistil. Keď vám bude niekto niečo odporúčať, naozaj si to dopredu naštudujte, nech to myslí akokoľvek dobre. Tea Tree Oil sa nemôže konzumovať, pri prehltnutí je toxický a jedovatý. 🙂 (: 🙂 (:

Spôsobuje ospalosť, zmätenosť, zvracanie, halucinácie a dokonca vás môže dostať do kómy a nakoniec vás zabiť. A viete čo? Áno… je mi zle. Ja len dúfam, že mám placebo kvôli tomu čo som si prečítal a nečaká ma niečo horšie. To, že moje ústa momentálne vyzerajú ako ústa Homera Simpsona nejak prežijem, no ak neprežijem, tak no… neprežijem.

Držte mi teda palce a prepáčte, že som sa opäť vtrel na blog, na ktorom nemám čo hľadať.

S láskou bukva.

P.S.: Idem zvracať alebo zomrieť. Ahojte.

/edit 22. 1. 2022: Tak prinášam nejaký update, všetko v poriadku, len začínam mať pocit, že ten nezvestný kus zubu mi zarástol do pery, inak si neviem vysvetliť tú malú veľmi tvrdú časť v mojich ústach, uvidíme. Čas ukáže.

/edit 6.2. 2022: Je to už mesiac, ústa sú na tom stále rovnako a koleno taktiež na dotyk ešte bolí. Úlet.

/edit 6.3.2022: 2 mesiace, ústa sa mi do pôvodného stavu určite nevrátia, možno mi v nich naozaj uviazol ten zvyšok zubu. Koleno sa dalo dokopy.

Pridaj komentár