ak by si sa pýtal, kde je toto dievča...

proste odišlo, ako vždy.

Vlk a lev – novinka, ktorú si radšej nechaj ujsť

Vlk a lev – novinka, ktorú si radšej nechaj ujsť

Dvadsaťročná Alma preruší štúdium hry na klavíri a odíde na chatu po dedkovi, ktorá sa nachádza uprostred kanadskej divočiny. Krátko nato sa jej život obráti hore nohami. Po leteckej havárii objaví v lese malé levíča a v rovnakom čase sa zároveň ujme aj mláďaťa vzácneho strieborného vlka. Rozhodne sa zvieratá ochrániť pred svetom ľudí a postarať sa o ne. Spolu tak vytvoria originálnu rodinu. Ich idylické spolužitie však po čase naruší dotyk civilizácie.

Ak si videl film Mia a biely lev, je možné, že do diela od toho istého réžiséra sa zahľadíš s očakávaním. To však v mojom prípade nebolo naplnené. Film bol, bohužiaľ, od začiatku do konca veľmi predvídateľný. Keď malé levíča spadlo rovno do náručia jeho budúcej ľudskej opatrovateľky (ktorá čírou náhodou práve v tej sekunde stojí práve pod tým nešťastným stromom) vymenila som si so spolupozerajúcimi veľavravný zhrozený pohľad. Podobných rozprávkových momentov vo filme nájdete neúrekom.

Na druhej strane musím vyzdvihnúť natáčanie bez digitálnych trikov, so skutočnými zvieratami. Zábery na toto nevídané priateľstvo boli naozaj dychberúce. Koniec filmu spôsobil, že som s prižmúrenými (a uslzenými) očami uznala, že mal svoje čaro (len ten záver!). Ibaže… tento záver je iba zdanlivý a príbeh sa nakoniec končí ďalším detsky naivným spôsobom.

Osobne by som si namiesto Vlka a leva videá nezvyčajných zvieracích priateľstiev prehrala na YouTube. Dospelého diváka tento film pravdepodobne nenadchne, ak sa však bavíme o tom, čo pustiť malým deťom, potom je toto skvelá voľba.

DOBRODRUŽNÝ / RODINNÝ

Pridaj komentár