ak by si sa pýtal, kde je toto dievča...

proste odišlo, ako vždy.

Skôr než zaspím

Skôr než zaspím

Skôr než zaspím sa zaoberá fascinujúcimi oblasťami – ľudskou mysľou, zabúdaním, anamnézou. Nicole Kidman predviedla vynikajúci herecký výkon. Zo začiatku sledujete jej naivitu ochotu veriť mužovi, s ktorým žije. Postupne sa stáva silnou ženou odhodlanou odhaliť vlastnú minulosť. A to aj napriek tomu, že každý deň začína od nuly.

Máš chuť na napätie od začiatku do konca? Tento mysteriózny triler ťa rozhodne nenechá chladným. Mňa si získal už v prvých minútach – tým, ako sa pohráva s pamäťou, s dôverou a nedôverou, s nutnosťou skladať svoj život každé ráno odznova.

Christine pred niekoľkými rokmi utrpela poškodenie mozgu, kvôli ktorému sa jej počas noci vždy vymaže pamäť. Každé ráno musí znovu zisťovať, kto je, čo prežila a koho miluje. Jedného dňa sa dozvie desivú pravdu, ktorá ju prinúti spochybňovať všetkých naokolo.

Kto je dobrý a kto zlý? Kto klame? Tieto otázky sa vynárajú v mysli, zatiaľ čo hlavná hrdinka spája kúsky skladačky. Okrem toho vidíme silu aj krehkosť priateľstva, zradu, podvedomé spoznávanie osoby, s ktorou sme niečo prežili.

To, že človek zabúda, sa nikdy nedokázalo. Vieme len to, že keď si na niektoré veci chceme spomenúť, nepodarí sa nám to.

Friedrich Nietzsche

TRILER / MYSTERIÓZNY

Pridaj komentár