ak by si sa pýtal, kde je toto dievča...

proste odišlo, ako vždy.

podniky v Prahe, ktoré stoja za návštevu

podniky v Prahe, ktoré stoja za návštevu

CACAO

Kaviareň v centre, ktorá pôvodne ani nebola našim cieľom. Hľadali sme cukráreň Skálu*, ktorá je zašitá v pasáži za rohom. Cacao nájdeš oveľa jednoduchšie – nachádza sa na Námestí Republiky, hneď vedľa Múzea Komunizmu.

Aj keď bolo Cacao niečo ako cena útechy, nakoniec som bola veľmi prekvapená aj spokojná. Nájdeš tu veľký výber od koláčov, cez raňajkovú ponuku, ľahké a zdravé hlavné jedlá a bohatý nápojový lístok.

*raz sa určite vrátim aj sem, no bohužiaľ sme na miesto dorazili akurát vtedy, keď boli všetky voľné stoly na priamom slnku

LEHKÁ HLAVA

Vegetariánska reštaurácia v centre mesta. Treba sa pripraviť na vyššie ceny – za odmenu však dostaneš veľkú porciu, spokojný žalúdok a tvoje oči sa pokochajú alternative prostredím. Za zmienku stojí okrem jedálneho lístka aj denné menu, kde si ako pitie v cene môžeš vybrať vodu alebo víno.

zmrlinový salón Creme de la creme

Talianska zmrzlináreň, ktorá má v Prahe viacero „pobočiek“. My sme sa vybrali pešo z Lehkej Hlavy a došli sme k pravdepodobne najväčšej z nich. Je možné, že nebudeš jediný zvedavý na túto kvalitku a chvíľu budeš musieť postáť v rade. Za odmenu si môžeš vybrať z 58 druhov klasických, vegánskych a zdravých zmrzlín. Podávajú ich vo viacerých veľkostiach a najmenšia z nich rozhodne nie je malá. Malý tip: vo vnútri trochu ukryté pred zrakmi zákazníkov čakajú aj luxusne vyzerajúce koláče.

sladký bonus – múzeum čokolády

Lepšie povedané, kašli na múzeum a vojdi do dverí vedľa. Čakajú tam na teba takéto dobroty. Pripraviť si zas raz treba viac peňazí (3 jahody v čokoláde činia 125KČ), no za tú chuť to stojí.

Pridaj komentár